default_mobilelogo

 

Zemiak nastrúhame aj so šupkou  a vytlačíme z neho šťavu. K zemiakovej šťave prilejeme raz alebo dvakrát toľko teplej vody a pijeme na lačno ráno, na obed pred jedlom a pred večerou predtým ako ideme spať. Zemiaková šťava sa na vzduchu rýchlo kazí, preto je dobré ak si ju pripraravíme tesne predtým ako ju plánujeme piť. Ak po tejto kúre pálenie záhy nezmizne, budeme ešte po jedle užívať kávovú lyžičku dreveného popola rozpusteného v teplej vode. Takto určite dosiahneme vytúžený výsledok. Teplú vodu vylejeme na popol a tak pijeme. Ak nemáme k dispozícií drevený popol, môžme si vypomôcť dreveným uhlím najradšej z lipového
dreva, ktoré roztlčieme a rozmiešame s teplou vodou alebo ho zmiešame s ovsenými vločkami.

Drevené uhlie v tejto podobe mnoho ľudí takto preferuje, pretože ho dokáže ľahšie spolknúť. Princíp dreveného uhlia je v tom, že nám v žalúdku zneutralizuje kyslosť. Niektorí ľudia budú mať problém drevené uhlie v tejto podobe spolknúť preto tu máme iný recept: zalejte drevené uhlie teplou vodou, nechajte ho vyluhovať a potom prefiltrujte cez plátno alebo cez vatový filter. Takto získaná tekutina bude mať tiež neutralizujúci účinok.

Ak sa chceme trvalo vyliečiť z prekyslenia žalúdku to znamená že chceme normalizovať a stabilizovať sekréciu žalúdočných štiav, je potrebné pristúpiť k menej výraznej diete: obmedziť soľ a korenie, vyhýbať sa rafinovanému cukru a sladkým múčnikom. Taktiež sa doporučuje bylinný čaj zo zemežlče alebo výťažok zo zemežlče zriedený vodou.

Ak aj Vy trpíte pálením záhy tak neváhajte vyskúšať tento recept a nezabudnite sa s nami podeliť o vaše skúsenosti.


Čiastočne prevzaté z: Príroda liečiteľka; A.Vogel,