default_mobilelogo

V dnešnej dobe, kedy väčšina ľudí odchádza za prácou do miest a na dedinách ostávajú prevažne starší ľudia sa skoro úplne vytratil zvyk chodiť bosí. V minulosti to bolo úplne bežné. Samozrejme že veľkú rolu v tom zohrala aj ekonomická situácia keďže naši predkovia boli prevažne chudobní. No možno sa budete čudovať ale aj v dnešnej modernej dobe sa nájdu ľudia, ktorí chodia po tráve bosí. A robia dobre.

Ak máte možnosť aj vy tak skúste sa raz ráno, kým je ešte rosa prebehnúť po lúke alebo záhrade za domom a budete sa diviť ako sa potom budete cítiť príjemne a sviežo. Keď sa cítime prepracovaní, prechádzka po tráve plnej rosy nás nabije energiou a obnoví naše sily. Máme pocit akoby zo zeme vychádzala neviditeľná energia a posilňovala činnosť našich žliaz. V lete keď je teplo by sme sa mali prechádzať bosí po lúke, záhrade alebo lese. Zo začiatku vám to môže byť trocha nepríjemné keďže noha si musí najprv zvyknúť, no potom to bude pre vás pohoda.

Chodiť bosí by ste mali výlučne po tráve alebo lese a nie po asfalte a betóne, to znamená čiste na prírodnom podklade. Čím je podklad prírodnejší, tým viacej organizmus využíva jeho magnetických síl. Mali by ste si ale dávať pozor aby ste neprechladli, prevažne v chladnom období a samozrejme vaše nohy musia byť zdravé. Chôdzu na boso by mali zvlášť využívať ľudia, ktorí sú prepracovaní alebo trpia rôznymi poruchami činností niektorých orgánov. Naši predkovia taktiež poznali liečivé vlastnosti zeme a rosy. Ľudia žijúci v meste by mali využívať každú príležitosť ísť do prírody a tam skúsiť chodiť bosí. Ak to skombinujete s rannou rozcvičkou na rose, vaše telo sa vám poďakuje.

 

 

 

Zdroj: Príroda liečiteľka, A. Vogel,

        fotografia z teacupchronicles.com

        zdraviezkarpat.eu